Buz Hokeyi

İstanbul Buz Sporları Kulübü bünyesinde birçok branş bulundurmaktadır.Bu branşlardan biride buz hokeyi sporudur.Buz hokeyi sporu çok küçük yaşlarda başlanması gereken bir spor olduğu kadar,yetişkinlerinde yapabileceği spor dalı olmakla birlikte en zor denge ve yetenek sporu olarak ta bilinmektedir.

Buz Hokeyi Oynamak isteyen bir kişi ilk olarak temel kayma eğitimleri alarak işe başlayabilir.Ülkemizde son yıllarında büyük aşama kaydetmeye başlayan buz hokeyi tam bir takım sporudur.
Sizlerde bu sporu yapmak istiyorsanız yapacağınız ilk iş kendinize bir buz hokeyi paten almak olacaktır.Ülkemizde birçok ilde küçük ve olimpik ölçülerde buz pistleri bulunmaktadır.Bunlardan olimpik buz pistlerimiz İstanbul ( Silivri Kapı ),Ankara ( Belpa Buz Sarayı ),İzmir ( Bornova ) İzmit Olimpik Buz Salonu,Erzurum Cemal Gürsel Olimpik Buz Pisti olarak sıralayabiliriz.Küçük ölçekli buz pistlerimiz ise İstanbul,Antalya,Ankara,Gaziantep,İzmir,Samsun,Konya,Bursa illeri başta olmak üzere birçok şehrimizde hizmet vermektedir.
Kulübümüz bünyesinde bulunan Erkekler Buz Hokeyi takımımız antremanlarını İstanbul Silivri Kapı Olimpik Buz Pistinde yapmaktadır.Ayrıca Kulübümüz sporcuları birçok tesiste başarılı bir şekilde mimik sporcu ve sporcu adayları yetiştirmektedirler.
Bünyemizde yaz ve kış okullarında düzenlemiş olduğumuz buz hokeyi kurslarına her yaş misafirlerimiz katılabilir.
Daha detaylı bilgi ve sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>